Перевірте дідуся і бабусю на ризик втрати рівноваги

Перевірте дідуся і бабусю на ризик втрати рівноваги

Бувало у вас таке, що випадково зачепилися об гострий кінець столу, або невдало переступили через поріг, вдарилися головою об бильце, порізали палець зрештою?

Здавалося б дрібниця, але з віком побутовий травматизм стає перепоною до якісного життя людини. Однією із частих причин побутового травматизму в старших людей є падіння. І після 60 років їхня частота зростає.

У людей старшого віку кісткова маса зменшується та змінюється архітектоніка кісткової тканини (остеопороз). Це робить людину вразливою до травмувань і навіть переломів кісток.
Тому у випадку здоров’я кісток фізична активність дуже важлива. Дослідження показують, що люди з кращою поставою, рівновагою, координацією та більшою силою м’язів мають меншу ймовірність падіння, й тому рідше травмуються.

Окрім вправ, важливо забезпечити рідних комфортними умовами життя, аби уникнути падінь. Наприклад, хороше освітлення, рівна підлога, безпечні меблі, зручний одяг і взуття. За потреби доставте допоміжні засоби пересування. Така турбота може зберегти здоров’я й навіть життя найріднішій людині.
12:15
102