Медична допомога пацієнтам з COVID-19

Медична допомога пацієнтам з COVID-19

За останні місяці рівень захворюваності на COVID-19 суттєво зріс. Впродовж жовтня виявлено понад 180 тис. нових випадків, що вдвічі більше, ніж у вересні.

Кількість пацієнтів госпіталізованих з COVID-19 у жовтні у порівнянні з вереснем зросла на майже 80%. У жовтні госпіталізували 51 082 пацієнтів.

Із загальної кількості пролікованих пацієнтів у жовтні 55% були підключені до джерела кисню; 9,5 тис. лікувалися у відділенні інтенсивної терапії; а понад 4 тис. пацієнтів були підключені до апарату ШВЛ.

Частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії, залишається стабільною і становить близько 17%.

Стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у жовтні надавали 2 213 медичних команд. Середнє навантаження на одну медичну команду - майже 26 пацієнтів. Для порівняння, у вересні це навантаження становило понад 16 пацієнтів на медичну команду.

Рекомендоване навантаження складає 20 пацієнтів.

Найвище навантаження на Одеську інфекційну лікарню - 129 пацієнтів на 1 команду. Це означає, що одночасно 1 лікар під час своєї зміни надає допомогу майже ста пацієнтам. Таке навантаження на лікарів призводить до значної втоми та вигорання.

Так як кількість підтверджених випадків COVID-19 зростає, відповідно збільшується і кількість лікарень, які надають допомогу пацієнтам. Наразі договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 має 429 медзакладів. У травні таких лікарень було 240. 
14:46
100