Ендоскопія – це інструмент боротьби з ранніми формами раку

Ендоскопія – це інструмент боротьби з ранніми формами раку

4 лютого – міжнародний день боротьби з раком. В цей день ми б хотіли розповісти вам про езофагогастродуоденоскопію (далі ендоскопія) з точки зору ранньої діагностики раку органів шлунково-кишкового тракту (далі ШКТ).

Ендоскопія – це сучасний високоінформативний метод діагностики, який дозволяє лікарю виконати огляд внутрішніх органів. Найбільш часто сучасні дослідження проводяться за допомогою гнучкого відеоендоскопа через природні отвори організму (рот, задній прохід), при цьому зображення транслюється на монітор, що дає лікарю можливість ретельно вивчити стан слизової внутрішніх органів і зробити відеозапис.ЕНДОСКОПІЯ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ РАКУ

За даними Центру громадського здоров’я, рак шлунку та рак товстої кишки займають лідируючі позиції в Україні як у чоловіків так і у жінок:

Ендоскопія дозволяє детально оглянути слизову оболонку, побачити будь-які навіть мікроскопічні зміни, характерні для ракових та передракових станів. І найголовніше, взяти зі змінених ділянок біопсію. Жоден інший метод не дозволяє цього зробити. Ендоскопія – це золотий стандарт у діагностиці онкозахворювань ШКТ.

З того часу як дана послуга з’явилась у нашому закладі (з 1 квітня 2021 р.), регулярно проводиться видалення поліпів на ранніх стадіях. Будь-який віддалений поліп – це вкладення у майбутнє, у своє здоров'я, це профілактика розвитку раку.

ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО ПРОХОДИТИ ЕНДОСКОПІЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ?

Після 50 років слід проходити раз на два роки незалежно від того, чи є у вас якісь симптоми чи ні. А якщо є такі симптоми, як здуття живота, помилкові позиви, кров у стільці, слиз у стільці, тривалі проноси, порушення проходження їжі, блювоті, печії, відрижці, біль у животі рекомендовано проходити ендоскопію набагато раніше. Якщо є ерозивні чи виразкові поразки, то потрібно проходити сезонні загострення щорічно – або восени, або навесні, коли це загострення виникає.

ЯК І ДЕ ПРОЙТИ ОБСТЕЖЕННЯ?

Ендоскопія проводиться в амбулаторних умовах на базі КНП "Білопільська міська лікарня", вул. Маяковського 27. Для безкоштовного проходження обстеження за вимогами НСЗУ потрібно виконати такі умови:

  • направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
  • направлення лікуючого лікаря;
  • вік пацієнта/пацієнтки – від 50 років і старше.

Для кращого результату ми рекомендуємо спочатку пройти консультацію у лікаря-хірурга. Консультації також надаються за електронними направленнями сімейного, або лікуючого лікаря. 

10:15
164