Чи можна отримати консультацію в стаціонарі за Е-направленням?

Чи можна отримати консультацію в стаціонарі за Е-направленням?

Багато хто з пацієнтів переконані - і ця віра є непохитною - що лікар, який працює в стаціонарі, фаховіший за того, що працює в звичайній поліклініці. Можливо, саме через це упередження люди часто запитують: чи можна звернутись за консультацією до лікаря-вузького спеціаліста у стаціонар, маючи електронне направлення?

Відповідаємо:

  • за електронним направленням у стаціонар можна звернутися лише для госпіталізації. Адже лікарі стаціонару надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу і не мусять займатися поточним амбулаторним прийомом пацієнтів;
  • щоб отримати консультацію у лікаря-вузького спеціаліста, пацієнту необхідно обрати будь-який медичний заклад, який має договір з НСЗУ на надання допомоги саме за амбулаторним пакетом.

Для цього, якщо з комп’ютера, можна скористатись дашбордом НСЗУ “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій” https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. Відкрийте розділ три “Карта надавачів медичної допомоги з деталізацією за групами послуг”. У фільтрах ліворуч оберіть необхідний населений пункт, а у фільтрі “Вид допомоги” необхідний напрям - спеціалізована допомога. На карті ви побачите усі заклади, які мають договір з НСЗУ. У таблиці праворуч від карти натисність на рядок з назвою “Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям”.

Також ви можете завжди зателефонувати для отримання роз'яснень до нашого контакт-центру за номером 16-77.

А тут https://bit.ly/2HmQPJf ми розповідали про амбулаторну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.

09:27
105