Чи можна внести зміни до МВТН, щоб узгодити його з даними в паперовому листку непрацездатності

Станом на сьогодні всі заклади охорони здоров’я незалежно від форми власності під час проведення експертизи тимчасової втрати працездатності керуються вимогами наказу МОЗ «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» від 01.06.2021 № 1066 (далі —Наказ № 1066). Цим документом затверджений, зокрема, Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (далі — Порядок № 1066).

Під час встановлення факту тимчасової втрати працездатності пацієнта лікуючий лікар формує МВТН у Реєстрі медичних висновків в ЕСОЗ. Електронний листок непрацездатності система формує автоматично на підставі МВТН у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи. Він доступний до перегляду в особистому кабінеті працівника та роботодавця на сайті ПФУ.

Пункт 9 розділу 4 Порядку № 1066 та пункти 8 і 9 Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 18.09.2000 № 2136, передбачають можливість вностити зміни до медичних висновків у разі виявлення технічної неточності або недостовірної інформації. Такі зміни правомірно вносити в медвисновок не пізніше сьомого дня з дати його формування.

Протягом дії воєнного стану і трьох місяців після його закінчення в разі спливу строку для внесення змін до медвисновків, технічних проблем і неможливості формувати електронний листок непрацездатності понад сім днів із дати його створення, зупинення доступу до ЕСОЗ законодавство дозволяє видавати листки непрацездатності на паперовому бланку. Такий бланк має бути виданий за рішенням ЛКК або керівника закладу із дотриманням вимог:

Отже, вносити зміни до медвисновку можна не пізніше семи днів із дати його формування. У разі спливу цього строку МОЗ дозволяє видати листкок непрацездатності на паперовому бланку. Лікар видає його за неможливості сформувати електронний лікарняний. Паперовий бланк не може бути підставою для внесення змін до медичних записів в ЕСОЗ.

Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь, що ми використовуємо файли cookie.