Ендоскопічний кабінет (відеогастро-колоноскопія)

Кабінет:
10-А
Час прийому:
08:00 - 09:56

Ендоскопія - це інструментальне дослідження, що дозволяє лікарю провести огляд внутрішніх порожнинних або трубчастих органів, не вдаючись до операції.

ФГДС (фіброгастродуоденоскопія) – ендоскопічне дослідження органів шлунково-кишкового тракту (стравовода, шлунка, дванадцятипалої кишки). Обстеження проводиться шляхом введення у стравохід спеціалізованого приладу – ендоскопу.

ФГДС відрізняється високою показовістю та оперативністю, повною безболісністю та безпекою. Час проведення процедури становить лише кілька хвилин.

ФГДС у КНП "Білопільська міська лікарня" виконується з використанням передового та високотехнологічного обладнання. Відмінна діагностична база дозволяє своєчасно виявити практично будь-яку патологію стану шлунка, стравоходу та початкових відділів дванадцятипалої кишки, отримуючи максимальний обсяг даних про їхній клінічний стан. Крім того, в рамках ФГДС також можливе проведення біопсії – збирання зразків тканин для їх подальшого аналізу, наприклад, для тесту на H.pylori та інших досліджень.

Результативність ФГДС забезпечує виявлення гастритів і виразок, внутрішніх кровотеч, і навіть наявності утворень різного характеру (поліпів, злоякісних пухлин), зокрема на початкових стадіях розвитку.

Показання до проведення ФГДС

  • Найпоширенішими причинами призначення процедури є: 
  • Різні захворювання та патології органів травлення хронічного характеру; 
  • Дискомфортні (печія, нудота) та хворобливі відчуття в черевній порожнині; 
  • Зниження апетиту, безпричинна втрата ваги; 
  • Ускладнене ковтання;

Специфіка підготовки до ФГДС

Напередодні процедури:

  • Істотно скоротити обсяг їжі – не переїдати. Віддати перевагу ситним, але легким стравам.
  • Останній прийом їжі не повинен бути пізніше ніж за 12 годин до обстеження.

У день дослідження:

  • Виключити куріння та вживання жувальної гумки, як фактори, що призводять до подразнення органів травлення та заважають об'єктивності дослідження.
  • До процедури не можна снідати (приймати їжу) та пити. Наявність їжі у шлунку ускладнює обстеження.

Якщо раніше пацієнт вже проходив цю процедуру, рекомендується взяти результати і надати їх фахівцеві перед початком ФГДС. Таким чином, буде можливим дослідження динаміки стану органів, розвитку патології і водночас постановка більш точного діагнозу та призначення дієвого лікування.

Рекомендована регулярність проходження фіброгастродуоденоскопії для осіб віком від 50 років і старше – 1 раз на рік.


Колоноскопія - сучасна діагностична методика, у процесі якої лікар-ендоскопіст за допомогою спеціального зонда-колоноскопа проводить огляд та оцінку стану товстої кишки. Іноді колоноскопію називають фіброколоноскопією та колонофіброскопією.

Навіщо роблять колоноскопію?
Зазвичай лікарі призначають пацієнтам колоноскопію для того, щоб діагностувати або виключити онкологічні захворювання кишківника, поліпи та коліт. Крім того, призначається колоноскопія на підготовчому етапі до деяких операцій та при тривожних показаннях інших медичних досліджень.

Колоноскопія на сьогоднішній день є найбільш інформативною методикою для ранньої діагностики, а отже, і своєчасного успішного лікування пухлин товстої кишки (доброякісних та злоякісних), хвороби Крона, неспецифічного виразкового коліту та інших патологій. Колоноскопія також здатна виявити наявність у товстій кишці кровотеч.

Показання

Колоноскопія дозволяє практично у всіх випадках візуально досліджувати стан внутрішньої поверхні товстої кишки на всьому її протязі. У цьому плані колоноскопія аналогів немає. Показаннями для проведення колоноскопії є: 

  • Постійні болі у животі; 
  • Нетиповий колір випорожнень або присутність у ньому крові; 
  • Хронічна діарея та шлункові болі; 
  • Сильне зниження ваги без причини; 
  • Випадки онкологічних захворювань кишечника у батьків чи близьких родичів; 
  • Виразковий коліт; 
  • Вік старше 40 років (обстеження раз в рік).

Як проводиться колоноскопія?

Колоноскопія здійснюється за допомогою спеціального зонда-колоноскопа, вводячи його через задній отвір у кишечник. Найчастіше процедура проводиться без анестезії, але пацієнтам із вираженими болючими відчуттями в області анального отвору показана місцева анестезія.

Перед початком процедури пацієнт повністю роздягається та укладається на лівий бік (на кушетку), підтягнувши до грудей коліна. Лікар вводить колоноскоп через анальний отвір у пряму кишку. Просування зонда супроводжується подачею повітря, яке розправляє кишку. Після закінчення процедури колоноскопії повітря, раніше закачане в кишечник, через канал колоноскопа відсмоктується.

Колоноскопія – процедура досить складна, тому важливо точно дотримуватися всіх інструкцій, які даються лікарем, який проводить діагностику. Це допоможе і скоротити час обстеження, і отримати найбільш повну та достовірну інформацію.

Колоноскопія має на увазі деяку підготовку до обстеження. Зазвичай вона полягає у дотриманні попередньої дієти та прийомі лікарських препаратів для очищення кишечника. Отримати детальну інструкцію щодо всіх аспектів підготовки до колоноскопії можна у лікаря-ендоскопіста (кабінети 10, 10-А).

Показання до відеоколоноскопії:

  • Кров у стільці або чорний стул; 
  • підозра на рак кишечника; 
  • Підозра на виразковий коліт; 
  • Підготовка до гінекологічних операцій; 
  • Рак товстої кишки, поліпи, виразковий коліт в анамнезі; 
  • Хронічний біль у животі.

Переваги відеоколоноскопії
Сучасна відеоколоноскопія має суттєві переваги в порівнянні з такими традиційними методами дослідження, як рентген. Під час колоноскопії лікар-ендоскопіст, який проводить процедуру, може взяти зразок тканини на гістологічне дослідження.

На даний момент відеоколоноскопія є найбільш інформативним методом дослідження товстої кишки. Відеоколоноскопія дозволяє досліджувати товсту кишку на всьому її протязі та діагностувати на ранній стадії доброякісні та злоякісні пухлини товстої кишки, виразковий коліт, поліпи, хвороба Крона та інші захворювання.

МАЮТЬСЯ ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. НЕОБХІДНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ З ФАХІВЦЕМ!

Прийом проводиться безкоштовно у таких випадках:

  • Наявність електронного направлення
  • Необхідна ургентна (екстрена) допомога

Пацієнтів приймає:

Шпетний Микола Володимирович
Лікар-хірург, лікар-ендоскопіст
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь, що ми використовуємо файли cookie.