Ендокринолог

Кабінет:
22
Час прийому:
08:00 - 16:00

Ендокринологія – величезний розділ медицини, що займається вивченням залоз внутрішньої секреції та їх патологій. Діагностикою, терапією та профілактикою хвороб ендокринної системи займається лікар-ендокринолог. Його робота тісно пов'язана з підтриманням та нормалізацією гормонального фону організму, а також з корекцією порушень цієї функції.

Основні причини, що потребують консультації спеціаліста:

  • Аменорея та менопауза; 
  • Безпліддя; 
  • Ожиріння та цукровий діабет; 
  • Різноманітні форми порушення вуглеводного обміну; 
  • Патологія щитовидної залози; 
  • Остеопороз; 
  • Гірсутизм; 
  • Хвороби надниркових залоз; 
  • Патологія гіпофіза – гіперпролактинемія, нецукровий діабет, акромегалія; 
  • Імпотенція; 
  • Остеопороз. 

У світі широко поширена патологія ендокринної системи. Головна небезпека та підступність у тому, що захворювання можуть не виявлятися жодними симптомами протягом тривалого часу. Важливо знати, що відвідування лікаря ендокринолога є обов'язковим для кожного з дитинства. Рекомендовано відвідувати спеціаліста не рідше одного разу на півроку-рік. Багато хвороб ендокринної системи передаються у спадок.

У групі ризику виникнення ендокринних патологій знаходяться діти, вагітні жінки, ліквідатори ЧАЕС, а також курці з великим стажем.

Консультація ендокринолога може знадобитися і по ряду інших причин:

  • планування і виношування вагітності;
  • початок прийому оральних контрацептивів;
  • недостатній або зайва вага;
  • менопауза;
  • вік 45-50 років (для профілактики незалежно від стану здоров'я).

При виявленні тривожних ознак рекомендується одразу звернутися до лікаря-ендокринолога. Захворювання ендокринної системи, як правило, мають хронічний характер. Тому, щоб попередити розвиток та ускладнення хвороби, важливо вчасно пройти діагностику та назначити ефективну терапію.

Як проходити огляд у ендокринолога?

Щоб поставити правильний діагноз, лікарю необхідно провести первинний огляд, отримати відповіді на характерні питання, зібрати анамнез і дізнатися скарги пацієнта. Історія хвороби допоможе фахівцю відновити повну клінічну картину.

Методом пальпації лікар досліджує периферичні органи лімфатичної системи, обмацує щитовидну залозу і дивиться статеві органи. Прослуховування серцевого ритму і вимірювання артеріального тиску також є необхідним етапом огляду.

Також лікар-ендокринолог бере до уваги розрахунок індексу маси тіла пацієнта, стан волосся і нігтів, оцінює розмір лімфатичних вузлів і щитовидної залози, ступінь розвитку вторинних статевих ознак. Наявність почервоніння і висипань на шкірних покривах може свідчити про порушення роботи нейроендокринної системи.

По закінченню прийому пацієнт може задати питання, прояснити специфіку ендокринних захворювань, з'ясувати причини гормональних збоїв. Лікар-ендокринолог ознайомить з усіма методами лікування і дасть рекомендації.

Які обстеження призначає ендокринолог?

Для точної постановки діагнозу після первинної консультації у ендокринолога від пацієнта потрібно здача аналізів, призначених лікарем. Для лабораторної діагностики можуть знадобитися загальний аналіз крові і сечі, аналіз на вимір цукру в крові. Для визначення рівня гормонів в плазмі крові призначаються аналізи на інсулін, трийодтиронін Т3, тироксин Т4, кортизол, тиреотропний ТТГ і адренокортикотропний АКТГ гормони.

Крім лабораторних аналізів ендокринолог може направити пацієнта на інструментальні методи обстеження: електрокардіографію серця (ЕКГ), рентгенографію, комп'ютерну томографію (КТ) або магнітно-резонансну томографію (МРТ), УЗД наднирників і органів малого тазу, денситометрію, взяття пункції з цитологічним аналізом.

Головна мета діагностики – дізнатися концентрацію гормонів в крові і оцінити їх можливий негативний вплив на організм пацієнта.

Вивчивши результати лабораторних та інструментальних досліджень, фахівець ставить діагноз і призначає адекватне і якісне лікування. Поряд з прийомом лікарських препаратів, необхідно дотримуватися спеціального режиму харчування. Лікар дасть рекомендації щодо нормалізації способу життя і виконання фізичних навантажень.

Для відновлення балансу гормонів, пацієнту призначаються фармацевтичні медичні препарати. В окремих випадках, якщо амбулаторне лікування не дає результатів, хворому рекомендується хірургічне лікування з наглядом в відновлювальний період.

Прийом проводиться безкоштовно у таких випадках:

  • Наявність електронного направлення
  • Необхідна ургентна (екстрена) допомога

Пацієнтів приймає:

Вагіна Лариса Германівна
Лікар-ендокринолог
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь, що ми використовуємо файли cookie.