Всесвітній день щитовидної залози
Коли щитовидна залоза не може виробляти достатню кількість гормонів, розвивається гіпотиреоз — низька активність залози. Коли ж гормону виробляється забагато, виникає гіпертиреоз. В Україні дефіцит гормонів щитоподібної залози трапляється частіше за надлишок.
Найбільш поширені ознаки захворювання щитовидної залози: зміна ваги, раптові перепади настрою, дискомфорт в області шиї, сухість шкіри, розлади кишківника, зміни серцевого ритму, сонливість, неуважність, ламкість нігтів і волосся та ін.
Але ці ж симптоми можуть бути пов’язані і з іншими недугами. Тому перше, що потрібно зробити в таких випадках - звертатися до лікаря загальної практики, яким є ваш сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Лікар первинної ланки огляне, проконсультує, за потреби призначить додаткові обстеження, або випише направлення до ендокринолога.
Едокринолог - це лікар, який проводить діагностику, профілактику і лікування патологій ендокринної системи. Ендокринолог лікує захворювання щитовидної залози, цукровий та нецукровий діабет тощо.
З направленням - консультація та огляд ендокринолога є безоплатними.