Всесвітній день щитовидної залози

Всесвітній день щитовидної залози
Щитовидна залоза — ендокринний орган, який виробляє гормони тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та кальцитонін. Ці гормони потрібні для нормального функціонування практично всіх органів та систем організму.

Коли щитовидна залоза не може виробляти достатню кількість гормонів, розвивається гіпотиреоз — низька активність залози. Коли ж гормону виробляється забагато, виникає гіпертиреоз. В Україні дефіцит гормонів щитоподібної залози трапляється частіше за надлишок.

Найбільш поширені ознаки захворювання щитовидної залози: зміна ваги, раптові перепади настрою, дискомфорт в області шиї, сухість шкіри, розлади кишківника, зміни серцевого ритму, сонливість, неуважність, ламкість нігтів і волосся та ін.

Але ці ж симптоми можуть бути пов’язані і з іншими недугами. Тому перше, що потрібно зробити в таких випадках - звертатися до лікаря загальної практики, яким є ваш сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Лікар первинної ланки огляне, проконсультує, за потреби призначить додаткові обстеження, або випише направлення до ендокринолога.

Едокринолог - це лікар, який проводить діагностику, профілактику і лікування патологій ендокринної системи. Ендокринолог лікує захворювання щитовидної залози, цукровий та нецукровий діабет тощо.

З направленням - консультація та огляд ендокринолога є безоплатними.

16
Поділитися:
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь, що ми використовуємо файли cookie.