На які ліки потрібен рецепт?

На які ліки потрібен рецепт?
Інформація про те, що ВСІ ліки тепер відпускатимуться за рецептом, не відповідає дійсності.
Рецепт потрібен ЛИШЕ на рецептурні ліки. Це близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, ви зможете, як і раніше, придбати в аптеці без спеціального рецепта.
 
З 1 квітня додалася лише можливість отримати електронний рецепт замість паперового. Перелік рецептурних ліків не розширюється. Тобто всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати і за електронним рецептом. А ті ліки, які відпускались без рецептів – надалі будуть відпускатись без рецептів.
 

ЯКІ ЛІКИ Є РЕЦЕПТУРНИМИ?

 • Антибіотики.
 • Протисудомні препарати.
 • Гормональні препарати.
 • Препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб.
 • Деякі антигельмінтні препарати.
 • Деякі антигістамінні засоби.
 • Кроворозріджуючі препарати.
 • Антидепресанти, нейролептики та релаксанти.
 • Стероїдні лікарські засоби.
 • Деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі та ін.
Якими б звичними та безпечними не здавалися ці ліки, їх застосування несе підвищений ризик. Неправильне вживання цих ліків може спричинити виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання.
 
Зверніть увагу, на час перехідного періоду, який діятиме на час воєнного стану, пацієнт зможе самостійно обрати, який рецепт отримувати – електронний чи паперовий.
 
ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЧИ Є КОНКРЕТНИЙ ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ РЕЦЕПТУРНИМ?
 

Для цього достатньо перевірити інструкцію лікарського засобу. Інструкції всіх без винятку лікарських засобів містять вичерпну інформацію про медичне застосування лікарського засобу та його категорію (умови) відпуску. 

Знайти інструкцію потрібного препарату ви можете, скориставшись сервісами онлайн-аптек, або ж сайтом Державного реєстру лікарських засобів України.

Для цього необхідно:

 1. У пошуковому рядку ввести назву лікарського засобу або його міжнародну непатентовану назву (іншими словами – діючу речовину).
 2. Відкрити реєстраційне посвідчення відповідного лікарського засобу (крайня ліва колонка в таблиці).
 3. У профілі лікарського засобу знайти рядок «Умови відпуску». 
 4. Якщо в інструкції зазначено «За рецептом», для відпуску такого лікарського засобу в аптеці потрібен рецепт від лікаря.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО Я ПРИЙМАЮ РЕЦЕПТУРНИЙ ЛІКАРСЬКИЙ ПРЕПАРАТ НА РЕГУЛЯРНІЙ ОСНОВІ?

Безумовною перевагою е-рецепта є те, що на відміну від паперового рецепта, вам не потрібно щоразу звертатися до лікаря на прийом для того, щоби отримати рецепт на ліки. Це можна буде зробити дистанційно.

Повторний електронний рецепт на ліки можна буде отримати дистанційно, якщо ваше лікування є тривалим, ви маєте хронічне захворювання або якщо вам потрібно продовжити курс лікування. 

Для цього в системі обовʼязково має бути зафіксований діагноз та перше призначення від вашого лікуючого лікаря. Так призначення ліків завжди будуть доступні у вашому смартфоні.

Саме тому важливо завчасно перевірити інструкцію лікарських засобів, які ви вживаєте, та у разі якщо вони рецептурні – подбати про отримання відповідного рецепта у свого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі зручно та безперешкодно придбати ліки в аптеці.

Бережіть себе та своє здоров'я!

 
+1
24
Поділитися:
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтесь, що ми використовуємо файли cookie.